Grupa młodzieżowa

Grupa Młodzieżowa

Grupa młodzieżowa naszej parafii powstała w lipcu 2015 roku  w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie i od tej pory działa aktywnie na rzecz parafii. Grupę tworzy obecnie 27 osób.

Zapraszamy do polubienia strony grupy młodzieżowej na facebooku – Grupa Młodzieżowa Kobyle!

Historia grupy

10 lipca 2015 roku spotkaliśmy się po raz pierwszy, żeby zawiązać wspólnotę, poznać się, wyznaczyć sobie cele działania i przede wszystkim zaplanować przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

24 września 2015 roku zorganizowaliśmy pierwsze czuwanie dla młodzieży z naszej parafii

zdjecie z czuwania

Od października 2015 roku prowadziliśmy akcję promocyjną Światowych Dni Młodzieży. Zachęcaliśmy rodziny z naszej parafii do przyjęcia pod swój dach młodzieży, która w lipcu 2016 roku miała do nas przyjechać!

zdjecia z akcji promocyjnej ŚDM zdjecia z akcji promocyjnej ŚDM zdjecia z akcji promocyjnej ŚDM zdjecia z akcji promocyjnej ŚDM

20 grudnia 2015 roku zorganizowaliśmy pierwszą wigilię naszej grupy

wigilia 2015

wigilia 2015wigilia 2015 wigilia 2015

W marcu 2016 roku powtórzyliśmy akcję promocyjną ŚDM. Kolejny raz zachęcaliśmy rodziny do przyjęcia pod swój dach młodych pielgrzymów. Zbieraliśmy też datki do puszek, które potem przeznaczyliśmy na zakup pakietów pielgrzyma umożliwiających nam uczestnictwo w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

akcja promocyjna akcja promocyjna akcja promocyjna akcja promocyjna akcja promocyjna

Przez kolejne miesiące 2016 roku intensywnie przygotowywaliśmy się uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży. Organizowaliśmy czuwania, spotkania, akcje promocyjne, braliśmy udział w Diecezjalnych Spotkaniach Młodych.

Aż wreszcie nadszedł tak długo przez nas wyczekiwany lipiec 2016! 20 lipca przyjechała do nas grupa młodych pielgrzymów z Bordeaux we Francji! Moment powitania gości był dla nas niesamowitym przeżyciem. Przygotowywaliśmy się na ten moment przecież bardzo długo, mieliśmy bardzo wiele obaw – czy będziemy umieli się porozumieć mimo bariery językowej, czy naszym gościom spodoba się u nas, czy wszystko, co przygotowaliśmy uda się zrealizować? Jednak w momencie, kiedy nasi goście wysiedli z autokaru, a my przywitaliśmy ich, śpiewając „Witamy Was, alleluja!”, wszystkie nasze obawy zniknęły. Już wtedy wiedzieliśmy, że czeka nas niesamowity czas, pełen radości i niesamowitych emocji. I nie pomyliliśmy się! Te 6 dni, które spędziliśmy razem, wspólnie się modląc, bawiąc, zwiedzając, śpiewając, tańcząc, poznając polską i francuską kulturę, i dzieląc się nawzajem swoimi doświadczeniami, było dla nas niezwykłym czasem. Tego, co wspólnie przeżyliśmy, nie da się opisać słowami. Kiedy się po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży żegnaliśmy się z naszymi francuskimi przyjaciółmi, dziękowaliśmy sobie nawzajem za każdą wspólnie spędzoną chwilę, każdy uśmiech, każdy zabawę, każdą łzę radości i wzruszenia! Za okazaną dobroć, miłość i wdzięczność! Nie mamy wątpliwości, że to, czego wspólnie doświadczyliśmy w tym cudownym czasie, zostanie w nas na całe życie!

Przywitanie Francuzów

przywitanie
Nasza grupa w oczekiwaniu na przyjazd Francuzów
Przywitanie pielgrzymów